Elszabadult a pokol Németországban: a zsidó hallgatók már vécére sem mernek egyedül menni
Tavaly ideiglenesen fel kellett függeszteni az oktatást a berlini Humboldt Egyetemen, mert palesztinbarát tüntetők elfoglalták az előadótermeket.
A brit lap a Schmitt Pál plágiumügyét vizsgáló bizottság jelentéséről és annak fogadtatásáról számolt be. Adam LeBor szerint a bizottság döntését szerecsenmosdatásnak ítélték, és közfelháborodást, valamint gúnyolódást váltott ki az egész politikai spektrumon.
Schmitt Pál, Magyarország köztársasági elnöke politikai életéért küzdött tegnap, miután egy vizsgálóbizottság megállapította, hogy 215 oldalas doktori disszertációjából 17 oldalt egy német kutató könyvéből másoltak – írta Adam LeBor a Times oldalán. A további 180 oldal részleges hasonlóságot mutatott Nikolaj Georgiev bolgár sporttisztviselő munkájával – tette hozzá. A cikk szerint a bizottság döntését szerecsenmosdatásnak ítélték, és közfelháborodást valamint gúnyolódást váltott ki az egész politikai spektrumon. Mind a négy ellenzéki párt lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt, ő viszont nem volt hajlandó lelépni – írta a cikk.
LeBor beszámolt arról is, hogy az internetet elárasztották a fotómontázsok, melyek az elnököt és az ő végzettségét gúnyolják. Egy poszter a Copy General új
arcaként mutatja be Schmittet. A cikkíró kitért arra, hogy Schmitt helyzete éles ellentétben áll Karl-Theodor zu Guttenbergével. Ugyanis az egykori német védelmi minisztert megfosztották doktorátusától, valamint visszavonult, miután bevallotta, hogy véletlenül más forrásokból másolt. Az egyetemek buzgón védik tudományos hírnevüket és etikájukat, valamint a nemzetközi akadémiai világ nagymértékben globalizálódott – írta LeBor cikkében. A cikkíró végezetül hozzátette, hogy a magyar diplomák értéke is megkérdőjelezhető – olvasható a Médianéző összeállításában.